A Konferencia előadói

Trent Griffith

Trent Griffith pásztorolja a Harvest Bible Chapel-t, ami Granger, Indianában található. Trent 2009-ben néhány családdal együtt alapította ezt a gyülekezetet. Azóta folyamatos növekedést tapasztalnak. Jelenleg vasárnaponként három istentiszteletet kell tartani, hogy minden látogatót be tudjanak fogadni.

Mike Sámuel

Mike Sámuel a Kecskeméti Baptista Gyülekezet lelkipásztora. 2004-ben fogadta el a gyülekezet meghívását. A kecskeméti szolgálat mellett gyakori igehirdető és előadó más gyülekezetekben és konferenciákon. A Vertikális Gyülekezet című könyv nagy hatással volt Sámuelre és a kecskeméti gyülekezetre. Azóta ezt a látást képviselik és népszerűsítik a gyülekezetben.

Cristian Barbosu

Cristian Barbosu a Biserica Harvest Arad lelkipásztora. Cristian az aradi gyülekezet pásztorlása mellett a Vertical Church Network Europe egyik vezetője.

Gyülekezetplántáló képző központot is létesítettek az aradi imaházban. Céljuk vertikális gyülekezetek plántálása szerte Európában.

Uzonyi Barnabás

Uzonyi Barnabás a Péceli Baptista Gyülekezet lelkipásztora. 2012 óta szolgál a péceli gyülekezetben. Gyülekezeti szolgálat mellett a Magyarországi Baptista Egyház „Kultúrák Közötti Misszió” vezetője. Barnabás is a Vertikális Gyülekezet látás lelkes támogatója.

Micah Klutinoty

Micah Klutinoty a Harvest Bible Chapel, Granger Indiana dicsőítés-pásztora. A gyülekezet alapításától fogva betölti ezt a szolgálatot. Szolgálatát így írja le:

„A János 4,23-24 szerint Isten olyan imádókat keres magának, akik lélekben és igazságban imádják Őt. Szolgálatam célja, hogy arra bátorítsam Isten népét, hogy ilyen imádók legyenek. Szívem vágya az, hogy a gyülekezet szenvedélyes imádókat készítsen fel, akik egyedül Isten dicsőségét akarják felemelni.”

Konferenciánkon Micah a dicsőítés vezetésben fog segíteni.

Andrea Griffith

Andrea Griffith lelkipásztorfeleség. Férje mellett szolgál a Harvest Bible Chapel, Granger, Indianában. Férjével együtt gyakori előadó házaspáros konferenciákon. Gyerekek és nők felé is rendszeresen szolgál. Nagy kíváltság nekünk, hogy konferenciánkon a hölgyek felé tart előadást.

Durkó István

Durkó István a Budaörsi Kőszikla Baptista Gyülekezet alapító lelkipásztora.

E mellett a Magyarországi Baptista Egyház misszió igazgatója. Szívén hordozza az egész egyház misszióját, és azon fáradozik, hogy a magyarországi baptista gyülekezetek Istent dicsőítő és küldetésüket betöltő gyülekezetek legyenek.

Révész Dániel

Dani Magyarországon nőtt fel egy öt gyermekes lelkész család legkisebb gyermekeként. Tinédzser korában találkozott Isten valóságával, ami után országos ifjúsági és zenei szolgálatokban vett részt. Ebben az időszakban kezdett keresztény könnyű zenei csapatokban énekelni, és dal szerzésbe fogni az egyházban. 2016-ban ifjúsági lelkészként Debrecenbe állt először munkába, majd 2018 decembere óta zenei lelkészként dolgozik Patton Márk mellett.

Nathan Scroggins

Nathan Scroggins a Harvest Granger Gyülekezet „Tanítványozásért felelős” pásztora (angolul Discipleship Pastor). Trent Griffith vezető lelkipásztor mellett szolgál Granger, Indianában. Mint Discipleship Pásztor a kiscsoportos szolgálatot és a lelkigondozói szolgálatot vezeti a gyülekezetben.

Dr. Kovács Géza

Dr. Kovács Géza a Rózsakerti Baptista Gyülekezet alapító lelkipásztora. Bár a lelkipásztori szolgálatot már átadta másoknak, még aktívan szolgál sok területen.

A Baptista Egyházban a gyülekezetplántáló bizottság egyik vezetője. Géza régóta szívén hordozza a tanítványozási/mentorlási szolgálatot.

Révész László

Révész László a Kecskeméti Baptista Gyülekezet dicsőítő pásztora. Évek óta szolgál Mike Sámuel mellett az ének-zenei szolgálatban. 2018 szeptembere óta pedig félállásban végzi ezt a szolgálatot. Zenei szolgálata nagy hatással van nem csak a kecskeméti gyülekezetre, hanem az élő közvetítésen keresztül sok más emberre, aki az interneten keresztül követi a kecskeméti istentiszteleteket.

Szimon Gergő

Szimon Gergő a Tatai Baptista Gyülekezet lelkipásztora. Szereti és képviseli a Vertikális Gyülekezet látását.

Régóta szívén hordozza a külmissziót. 2018-ban Pakisztánban szolgált és pakisztáni lelkipásztoroknak bemutatta a Vertikális Gyülekezet látását. Gergő keresi a lehetőségeket arra, hogy a jövőben is tudjuk Magyarországról támogatni és erősíteni a pakisztáni missziót.

Hanoch Munir

Hanoch Munir a Pakistan Gospel Mission alapító vezetője. Fő szolgálati területei a vezetőképzés, gyülekezetplántálás, evangelizálás és szeretetszolgálat.

Angliában élő pakisztáni hívő ember volt, amikor 2012-ben Isten elhívta arra, hogy menjen vissza szülőföldjére és indítsa el ezt a missziót. Azóta a veszélyek és nehézségek ellenére hatalmas győzelmeket élnek át sok-sok területen. Kiváltság nekünk, hogy közelebbről megismerhetjük szolgálatát ezen a konferencián.